کانون وکلای دادگستری استان یزد اقدام خصمانه دولت ایالات متحده آمریکا در درج نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی را محکوم کرد. | کانون وکلای دادگستری استان یزد
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
کانون وکلای دادگستری استان یزد

کانون وکلای دادگستری استان یزد اقدام خصمانه دولت ایالات متحده آمریکا در درج نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی را محکوم کرد.

کانون وکلای دادگستری استان یزد اقدام خصمانه دولت ایالات متحده آمریکا در درج نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی را محکوم کرد.

در بیانیه کانون وکلای دادگستری استان یزد آمده است :

در آستانه روز پاسدار، دونالد ترامپ با استناد به بند ۲۱۹ قانون مهاجرت و تابعیت و با هدف افزایش فشار بر ملت و دولت ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی قرار داد. این نخستین باری است که دولت آمریکا نیروهای نظامی یک کشور خارجی را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می دهد.
این اقدام دولت ایالات متحده آمریکا علیه نهادی که خود قربانی تروریسم توسط گروه های دست پرورده سیاست مداران جنگ طلب آمریکا چون داعش، جیش العدل و النصره بوده است؛ خلاف عرف بین‌الملل و اقدامی یکجانبه بوده که مطابق اصول راهنمای کمیسیون حقوق بین الملل سازمان ملل متحد، زمانی مشروع تلقی می شود که مخالف قواعد عام حقوق بین الملل نباشد. بنابراین درج نام نیروهای مسلح یک دولت خارجی در شمول گروه‌های تروریستی توسط آمریکا نمی تواند برای سایر دولت ها ایجاد اجبار نماید، زیرا در این صورت نه تنها مداخله در امور داخلی کشورها به حساب می آید، بلکه تضییع کننده حقوق ملت ایران نیز خواهد بود.
کانون وکلای دادگستری استان یزد بر این باور عمیق حقوقی می باشد که این اقدام دولت آمریکا مخالف صریح قواعد آمره حقوق بین الملل و فاقد هرگونه ارزش حقوقی، اخلاقی و سیاسی می باشد.

 

تماس با ما

تماس با کانون وکلای دادگستری استان یزد


آدرس :بلوار امامزاده جعفر، خیابان مصلی، انتهای کوچه هتل کاروانسرای مشیر، دربند مشیر، پ 96

تلفن تماس : 4 – 36276300 - 035

دورنگار : 36261829-035

ایمیل : info@yazdbar.com