همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری کشور به میزبانی یزد برگزار می شود | کانون وکلای دادگستری استان یزد
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
کانون وکلای دادگستری استان یزد

همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری کشور به میزبانی یزد برگزار می شود

همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری کشور به میزبانی یزد برگزار می شود

رئیس کانون وکلای دادگستری استان یزد از برگزاری همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری کشور در یزد خبر داد.
دکتر محمدحسین جعفری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به برگزاری سی و دومین همایش اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری کشور در یزد گفت: این همایش 11 و 12 اردیبهشت ماه سال 98 به منظور بررسی چالش های مردم، چالش های نظام حقوقی، ارتقای نظام حقوقی، نقد و بررسی قوانین و مقررات و ارتقاء حقوق عمومی مردم و جلب اعتماد مردم برگزار خواهد شد.
رئیس کانون وکلای دادگستری استان یزد اظهار داشت: روز اول و افتتاحیه این همایش 11 اردیبهشت در پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و اجلاس سراسری نیز روز 12 اردیبهشت در هتل پارسیان صفاییه برگزار می شود.
رئیس کانون وکلای دادگستری استان یزد در ادامه سخنان خود با اشاره به ارائه طرح جامع وکالت در مجلس گفت: اهداف طراحان خیرخواهی بوده ولی متاسفانه این طرح یک نوع اسید پاشی به عدالت در جامعه است.
محمدحسین جعفری همچنین به دو چالش پیش روی وکلا اشاره کرد و افزود: یکی از چالش ها طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت و دیگری بنیان آیین نامه اجرایی موضوع ماده 178 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.
وی با اشاره به ارائه طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: طرح پذیرش و آموزش وکالت توسط نمایندگان مجلس طراحی شده و اهداف طراحان خیرخواهی بوده است اما متاسفانه این طرح یک نوع اسید پاشی به عدالت در جامعه است و توسط افرادی غیر متخصص طراحی شده که به عدالت و مردم ضربه می زند.
رئیس کانون وکلای دادگستری استان یزد بیان کرد: با طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت امنیت حقوقی مردم و قدرت دفاعی مردم به خطر می افتد چراکه وکیل برای احیای حقوق مردم باید مستقل باشد.
به گفته جعفری، طبق تحقیقات میدانی انجام شده 90 درصد پیشنهاداتی که در سال 97 به مجلس شورای اسلامی داده شده بصورت طرح از سوی افرادی غیر متخصص بوده که نمونه بارز آن طرح جامع وکالت است.
وی اضافه کرد: هم اکنون با وجود 334 کارآموز وکالت در استان یزد، دادگستری ظرفیت این تعداد را ندارد و اجازه حضور کارآموزان در اتاق دادگاه را نمی دهند و متاسفانه دانشگاه هایی در حال آموزش حقوق هستند که استانداردهای لازم آموزشی و هیئت علمی حقوق را ندارند.
دکتر محمدحسین جعفری با بیان چالش دوم وکلا با عنوان نهادینه شدن آیین نامه اجرایی موضوع ماده 178 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی تصریح کرد: اول اسفند ماه آئین نامه اجرایی موضوع ماده 178 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی توسط رئیس سابق قوه قضاییه نهادینه شد که این آئین نامه نیز حیات اجرایی ندارد و متاسفانه به استقلال وکلا لطمه می زند.

 

تماس با ما

تماس با کانون وکلای دادگستری استان یزد


آدرس :بلوار امامزاده جعفر، خیابان مصلی، انتهای کوچه هتل کاروانسرای مشیر، دربند مشیر، پ 96

تلفن تماس : 4 – 36276300 - 035

دورنگار : 36261829-035

ایمیل : info@yazdbar.com