دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان به مناسبت هفته ناجا | کانون وکلای دادگستری استان یزد
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
کانون وکلای دادگستری استان یزد

دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان به مناسبت هفته ناجا

2_0.jpg

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری روز چهارشنبه مورخ ۱۷ مهر ماه ۹۸ به مناسبت هفته ناجا با فرمانده نیروی انتظامی استان یزد دیدار کردند. در این دیدار سردار محمدرضا میرحیدری ضمن تشکر از ریاست کانون وکلا و هیئت همراه در جمع خانواده نیروی انتظامی و همچنین به پاس زحمات وکلا در تقویت امور حقوقی، اجرای قانون و دفاع و حراست از قانون افزود: مطمئناً جامعه ای موفق و امن خواهد بود که به مقررات و ضوابط توجه ویژه ای داشته باشد.

 

1_1.jpg

 

وی افزود: وفاقی که بین دستگاه‌های قضایی، انتظامی و حقوقی در استان وجود دارد، کمک شایان توجهی به پلیس نموده تا بتواند با دغدغه کمتری ماموریت های خود را دنبال نماید. سردار میرحیدری اظهار داشت: استان یزد شرایط مطلوبی دارد و بسیاری از قانون شکنی ها و جرایم خشن را در استان شاهد نیستیم و این ناشی از فرهنگ دینی و تمدن اصیل ما می باشد. وی ضمن اشاره به شرایط متفاوت نیروی انتظامی نسبت به گذشته اظهار داشت: پلیس جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک مرجع برای کشورهای منطقه محسوب می شود؛ به طوری که استکبار با تمام تلاش خود در برهم زدن امنیت نتوانسته در این راه موفق باشد؛ حتی پلیس ایران در آموزش های پلیس های منطقه در جهت رفع بی نظمی ها و بحران های منطقه تاثیرگذار می باشد. فرمانده ناجا از رئیس کانون وکلا دعوت نمود تا در بازدید از خانواده های مدیران و کارکنان جهادی که خود را وقف مردم و نظام نموده اند شرکت نماید. وی عنوان نمود: بعضی از ماموریت های ناجا تا حدودی متاثر از کم کاری دستگاه‌های فرهنگی می باشد و اگر آشنایی مردم با قانون و اصلاح رویه ها توسط نهادهای فرهنگی مورد توجه قرار بگیرد؛ با توجه به اینکه ما مردمی شریف و نمونه داریم می‌توان شاهد اتفاقات خوبی در کشور بود.

 

3_2.jpg

 

سردار میرحیدری ضمن تاکید بر نقش کلیدی کانون وکلا در بالابردن آگاهی های حقوقی مردم گفت: کانون وکلا باید در صدا و سیما و تابلوهای شهری سهم بیشتری داشته باشد. در ادامه دکتر محمد حسین جعفری، رئیس کانون وکلای استان یزد ضمن اهدای کتاب یکی از وکلای ایثارگر به فرماندهی نیروی انتظامی، به تشریح اقدامات فرهنگی و کارکردهای مدنی کانون وکلا پرداخت و افزود: کانون وکلا با وکالت های تسخیری کمک زیادی به دستگاه قضا نموده است؛ همچنین وکلا با انجام وکالت های معاضدتی به افراد بی بضاعت معرفی شده توسط دفتر امام جمعه، کمیته امداد، بهزیستی، نمایندگان مجلس و سایر سازمان ها در کمک به همنوعان خود پیشقدم بوده اند.

 

4_0.jpg

 

دکتر جعفری خطاب به فرمانده ناجا تاکید کرد: شما را جزو خانواده حقوق می دانیم و در زمان فرماندهی حقوقدانی چون شما، بُعد پیوند مردمی نیروی انتظامی تقویت شده است. وی ضمن اشاره به اینکه کانون وکلا به عنوان یک نهاد مدنی و مردمی، حائل بین مردم و حاکمیت می‌باشد بیان داشت: حق امتیازی است که شریعت و قانون به اشخاص می دهد و ما مدافع هر آنچه که حق است هستیم. وی ضمن اشاره به اهمیت فرهنگ قانون و قانون مداری در بین مردم، عناوین زیاد قانون و عدم تخصص نمایندگان مجلس در زمینه قانون گذاری را یکی از عوامل ایجاد ابهام و لكنت در زبان و فهم قانون دانست که این امر حاکمیت قانون و اجرای قانون را در کشور دچار مشکل می کند.

 

9_0.jpg

 

وی ادامه داد: چرا کشوری مثل فرانسه با ۲۰۰ سال قانون گذاری دارای ۳۰۰۰ عنوان قانون می باشد؛ در حالیکه ایران با صد سال سابقه قانون گذاری باید دارای ۱۳ هزار عنوان قانون باشد؟! دکتر جعفری همچنین از برگزاری جشنواره آگاهی های حقوقی مردم با همکاری دادگستری در آینده نزدیک خبر داد. این استاد دانشگاه کم کاری نهادهای فرهنگی و اجتماعی را باعث فشار مضاعف به ناجا، دادگستری، زندان و وکلا دانست و گفت: رعايت اصول قانون نويسی و پرهيز از اجمال و ابهام و تعارض در قوانين و قانونگذاری و نيز بالا بردن آگاهی های حقوقی مردم می‌تواند در این راه موثر باشد و کانون وکلا با تاسیس کلینیک حقوق شهروندی و مرکز تخصصی حقوق کودک گام هایی را در بالابردن آگاهی های حقوقی کودکان، نوجوانان و دانش آموزان آغاز نموده است. وی خاطر نشان کرد: طرح هر مسجد، یک حقوقدان برای اولین بار توسط سازمان بسیج حقوقدانان و کانون وکلای دادگستری در یزد کلید خورد و هم اکنون ریاست محترم قوه قضاییه در صدد تعميم و گسترش این طرح در سراسر کشور می باشد. دکتر جعفری بخشی نگری دستگاه‌ها را یک ضعف بزرگ برای استان دانست و گفت: آموزش های حقوقی به مردم به منزله زیرساخت های فرهنگی هر کشوری می باشد و ما باید امروز این بذر را بکاریم تا در آینده از آن بهره‌برداری کنیم. وی در پایان ضمن اشاره به حکم مقام معظم رهبری به رئیس دستگاه قضا مبنی بر افزایش اعتماد عمومی و دلگرمی مردم تاکید کرد: انشاالله با تعامل تمام نهادها، اعتماد عمومی مردم در تمام بخش ها افزايش و ارتقاء يابد.

11_0.jpg8.jpg6_0.jpg5_0.jpg7_0.jpg

 

 

اخبار
گروه: 
ناجا،نیروی انتظامی،انتظامی،کانون وکلا،کانون وکلای یزد،وکلا،وکیل،یزد،آموزش،هفته ناجا،معاضدت،مشاوره،رایگان،حقوق

اضافه کردن دیدگاه جدید

تماس با ما

تماس با کانون وکلای دادگستری استان یزد


آدرس :بلوار امامزاده جعفر، خیابان مصلی، انتهای کوچه هتل کاروانسرای مشیر، دربند مشیر، پ 96

تلفن تماس : 4 – 36276300 - 035

دورنگار : 36261829-035

ایمیل : info@yazdbar.com