در گام دوم انقلاب، رشد متعادل و متوازن عناصر نظام سياسي جمهوري اسلامي را شاهد خواهیم بود | کانون وکلای دادگستری استان یزد
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
کانون وکلای دادگستری استان یزد

در گام دوم انقلاب، رشد متعادل و متوازن عناصر نظام سياسي جمهوري اسلامي را شاهد خواهیم بود

در گام دوم انقلاب، رشد متعادل و متوازن عناصر نظام سياسي جمهوري اسلامي را شاهد خواهیم بود

رئیس کانون وکلای استان یزد در پیامی ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشت.
دکتر محمدحسین جعفری در این پیام آورده است ؛ به پيشنهاد امام خميني (ره) در روزهاي ١٠ و ١١ فروردين ١٣٥٨ خورشيدي در سراسر ايران همه پرسي نوع نظام سياسي برگزار شد و در روز ١٢ فروردين نتيجه آن اعلام و اين روز را بدليل مقبوليت نظام جمهوري اسلامي از سوي مردم (راي مثبت ٩٨/٢ درصد آراء واجدين شرايط ) روز جمهوري اسلامي ناميده و در تقويم كشور تعطيل رسمي اعلام گرديد.
رفراندم(همه پرسي)، آيين و شيوه ای مقبول براي برتري حاكميت ملي جهت تثبيت و احياء حقوق اساسي مردم است.
اميدوار است حاكميت مردم در پرتو حاكميت الله(حاكميت مطلق بر جهان و انسان از ان خداست و هم او انسان را بر سرنوشت اجتماعي خويش حاكم ساخته است )روز به روز تقويت و ارتقاء يابد.
رئیس کانون وکلای استان یزد در پیام خود به مناسبت ۱۲ فروردین افزوده است؛ دست هاي مردمي كه در پرتو تكليف شرعي و عقلي راي داده و مي دهند و انتظار دارند منتخبين آنها در نظام سياسي جمهوري اسلامي در مبارزه با فقر ،فساد،بيماري ،ظلم،محروميت ،تبعيض و... و نيز احياء و ارتقاء حقوق اساسي انها (حق حيات، سلامت و كيفيت زندگي-حق كرامت و برابري انساني-حق ازادي و امنيت شهروندي-حق حريم خصوصي-حق رفاه و تامين اجتماعي-حق اقتصاد شفاف-حق برخورداري از دادخواهي عادلانه با وكيل مستقل-حق محيط زيست سالم و توسعه پايدار-حق بر مسكن و كار شايسته-حق اموزش و پژوهش و رهايي از جهل و خرافات و ...) دقت داشته و در پيشگاه ملت بطور مستمر پاسخگو باشند.
دکتر محمدحسین جعفری ضمن گراميداشت روز ١٢ فرودين بعنوان روز برگزاري اولين همه پرسي (رفراندم) ، اظهار امیدواری کرده است رشد متعادل و متوازن عناصر نظام سياسي جمهوري اسلامي(جمهوريت و اسلاميت-استقلال و ازادي) را در گام دوم انقلاب شاهد و ناظر باشيم.
 
 

تماس با ما

تماس با کانون وکلای دادگستری استان یزد


آدرس :بلوار امامزاده جعفر، خیابان مصلی، انتهای کوچه هتل کاروانسرای مشیر، دربند مشیر، پ 96

تلفن تماس : 4 – 36276300 - 035

دورنگار : 36261829-035

ایمیل : info@yazdbar.com