| |

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 4 - 36276300 - 035
  • 36261829 - 035
  • 8913634763

اتوماسیون کانون

مجله کانون

تسلیت و تهنیت

با حضور معاون حقوق بشر وزیر دادگستری و نخستین روز از دهه مبارک فجر در یزد صورت گرفت:

رونمایی از بزرگترین اینفوگرافی منشور حقوق شهروندی کشور

با حضور معاون حقوق بشر وزیر دادگستری از بزرگترین اینفوگرافی منشور حقوق شهروندی کشور رونمایی شد.

به گزارش ایرنا از بزرگترین اینفوگرافی منشور حقوق شهروندی کشور در سردر ورودی کلینیک مرکزی حقوق شهروندی یزد واقع در میدان امیر چقماق با حضور دکتر محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری جمعی از اساتید برجسته حقوق بشر مسولان استان و مردم رونمایی شد.
عباسی در گفتگو با خبرنگار ایرنا رونمایی از اینفوگرافی منشور حقوق شهروندی را یک حرکت سمبولیک دانست و انرا نشان دهنده اراده مصصمم مردم و مسولین استان به اجرای مفاد منشور حقوق شهروندی عنوان کرد و از آن جهت که یزد به عنوان جهان شهر و اولین شهر خشتی جهان به ثبت یونسکو رسیده طبیعی است که در حوزه فرهنگ، اخلاق شهروندی و حقوق شهروندی باید پیشتاز باشد و در افق ۱۴۰۰ به جایگاه شایسته خود در زمینه حقوق شهروندی دست یابد.
شایان ذکر است که یزد به عنوان پایلوت اجرای طرح حقوق شهروندی انتخاب گردیده و از آبان ماه سال گذشته یکی از خانه های ارزشمند تاریخی و میراث فرهنگی به عنوان پایگاه اصلی و کلینیک مرکزی حقوق شهروندی استان در نظر گرفته شده و در این کلینیک بطور رایگان خدمات حقوقی مشاوره و معاضدت حقوقی به شهروندان ارایه می شود.

 

معاون حقوق بشر وزیر دادگستری در همایش حقوق شهروندی و شهروند جهانی:

منشور حقوق شهروندی خوانشی جدید از فرهنگ ایرانی اسلامی است

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: منشور حقوق شهروندی خوانشی جدید از فرهنگ ایرانی اسلامی است.

 

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از واحد مرکزی خبر یزد، محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و رییس همایش ملی حقوق شهروندی و شهروند جهانی که به استان یزد سفر کرده است در جلسه افتتاحیه همایش ملی حقوق شهروندی و شهروند جهانی خوانش ایرانی اسلامی از حقوق شهروندی را برگفته از ادبیات توحیدی توصیف کرد و با اشاره به خدمات متقابل اسلام و ایران که اخلاق شهروندی و حقوق شهروندی زاییده آن است تأکید کرد: این خشت و گل این شهر نیست که به ثبت یونسکو رسیده است بلکه روح ایرانی و فرهنگ غنی و درخشان این مرز و بوم است که به ثبت یونسکو رسیده است. این آفتاب درخشان علم و اندیشه و جایگاه سترگ تمدنی ایران است که به ثبت یونسکو رسیده است بنابراین لازمه پاسداشت این فرهنگ و تمدن تبیین زیر ساخت های اخلاق و حقوق شهروندی است که در افق ۱۴۰۰ باید جایگاه شایسته خود را بیاید. این جهان شهر باید تبلور عینی فرهنگ ایرانی اسلامی باشد. در اسلام و آموزه های دینی ما حقوق الناس به عنوان مبانی و عدل حقوق شهروندی مورد توجه و اهتمام قرار گرفته است.

وی یکی از چالش های اساسی فراروی جامعه را که موجب گسترش روزافزون آسیب های اجتماعی شده است را ناشی از نگاه یکسویه و طبقه بندی شهروندان و مهاجرین به طبقه یک و دو برشمرد و تأکید کرد. ما شهروند درجه یک و دو نداریم همه شهروند جمهوری اسلامی ایران هستند و باید حقوقشان پاس داده شود. اینجا شهر همزیستی مسالمت آمیز ادیان و مذاهب است و در پرتو این نگاه باید اعتقاد راسخ داشته باشیم که در پرتو تلاش های پیگیر و صادقانه مردم و مسئولین، استان یزد در افق ۱۴۰۴ به جایگاه شایسته خود دست خواهد یافت.

در این همایش که به همت معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و کلینیک مرکزی حقوق شهروندی استان یزد و با حضور مسئولان، قضات، وکلا، حقوقدانان، اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری و اساتید دانشگاه و دانشجویان برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید طه مرقاتی در زمینه حقوق شهروندی در آموزه های دینی، دکتر حسین شریفی طراز کوهی در زمینه رابطه حقوق بشر و حقوق شهروندی، دکتر سید مهدی علامه در زمینه حقوق شهروندی از دیدگاه نهج البلاغه و دکتر نوید رهبر، دکتر آرین قاسمی و دکتر محمد حسین جعفری در زمینه های مختلف حقوق شهروندی به ایراد سخنرانی پرداختند.

 

 

 

 

 

درباره ما

کانون وکلای دادگستری استان یزد

 

یزد –بلوار امامزاده جعفر (ع)- خیابان مصلی

کوچه هتل کاروان سرای مشیر -دربند مشیر - پلاک 96

کدپستی: 8913634763

 ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه 8:30 الی 15

                    پنج شنبه 8:30 الی 14

راه های تماس

راههای تماس با کانون وکلای دادگستری استان یزد

آدرس ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تلفن تماس : 4 - 36276300 - 035

شماره فکس: 36261829 - 035
آدرس سایت : http://www.yazdbar.ir

کانال تلگرام: YazdBarir@